„Európa egyik legnagyobb elektronikai cége a zalaegerszegi, a gyöngyösi és a kunszentmiklósi gyárat is bővíteni fogja” – közölte a külgazdasági és külügyminiszter. A beruházás értéke négy és fél milliárd forint, amelyhez a magyar kormány 600 millió forintos támogatást biztosít. A magyarországi üzemek elsősorban az autóipari beszállításhoz és más elektronikai gyártáshoz állítanak elő különböző alkatrészeket. A fejlesztés keretében a Schneider Budapestre hozza az egyik európai beszerzési központját, ennek eredményeként több mint száz új munkavállalót alkalmaznak majd a szolgáltató központjukban.
A francia beruházók a negyedik legnagyobb befektetők Magyarországon. Mintegy ötszáz céggel több mint 5 milliárd eurónyi beruházást hoztak Magyarországra és 45 ezer embernek biztosítanak munkát









