A támogatás elsősorban olyan kis- és középvállalkozások pénzügyi támogatására irányul, amelyeket súlyosan érintenek a korlátozások. A csomag részeként a mikrovállalkozásoknak legfeljebb 30 ezer TL, a kisvállalkozásoknak pedig 75 ezer TL-t különítenek el. Emellett június végéig meghosszabbították az elbocsátási tilalmat.
Az elemzői várakozásoknál kisebb mértékben, de így is közel két éve nem tapasztalt ütemben nőttek áprilisban a fogyasztói árak Törökországban, ennek oka a helyi fizetőeszköz gyengülése és a drága nyersanyagimport. A török statisztikai hivatal adatai szerint áprilisban 17,14 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak az egy évvel korábbihoz képes ez a legmagasabb érték 2019 májusa óta. Elemzők valamivel rosszabb adatra számítottak a márciusban mért 16,19 százalékot követően.
Az idei év első negyedében a török export éves szinten 17,2 százalékkal nőtt, s elérte az 50 milliárd dollárt. A januártól márciusig tartó időszakban az import 9,6 százalékkal emelkedett, elérve a 61,2 milliárd dollárt, így a külkereskedelmi hiány 11,4 milliárd dollár volt, ami 15,2 százalékos csökkenést jelent.
A személygépkocsik és a könnyű haszongépjárművek értékesítése Törökországban áprilisban éves szinten 132,4%-kal nőtt, közel 61 s félezer járművet értékesítettek a hónap során. Az eladások azonban jóval elmaradtak a márciusban eladott rekordszámú 96.428 darabtól, és 5%-kal alacsonyabb az érték az elmúlt 10 év áprilisi átlagadataihoz képest is.
Törökország nemzeti légitársasága, a Turkish Airlines egyike az első nagy légitársaságoknak, amely nyereséget ért el ebben az évben, mivel a légi áruszállításból származó bevételek ellensúlyozták a koronavírus-járvány által okozott meredek utaslétszám-csökkenésből eredő bevételkiesést. A Turkish Airlines 438 millió TL (61 millió USD) nettó nyereséget ért el az első negyedévben, szemben az egy évvel korábbi, mintegy 2 milliárd TL veszteséggel.
Az idegenforgalomból származó bevételek 40%-kal, a külföldi turistaérkezések száma pedig 54%-kal csökkent az első negyedévben, mivel a koronavírus-járvány miatt bevezetett utazási korlátozások továbbra is sújtották a devizabeáramlás szempontjából kulcsfontosságú szektort.
A török gyógyszerfelügyeleti hatóság engedélyezte a Szputnyik V koronavírus elleni vakcina vészhelyzeti alkalmazását. Törökország 50 millió adag Szputnyik V vásárlásáról kötött megállapodást, az egyezmény értelmében Oroszország fél éven belül a teljes rendelést leszállítja, a készítmény első részlete pedig májusban érkezik az országba. A Szputnyik V beszerzése mellett a török Viscoran gyógyszercég az oltóanyag gyártásáról is szerződést írt alá az Orosz Közvetlen Beruházási Alappal (RFPI). A tervek szerint az elkövetkező hónapokban több török üzemben megkezdik az orosz készítmény gyártását.